Oczywiście typowa komórka miała jeszcze inne funkcjonalności, takie jak chociażby notatnik, ale nie była to istota jego działania. Bardziej rozbudowane modele pozwalały na korzystanie z cyberprzestrzeni, jednak to było niewygodne. Rewolucja nadeszła wraz ze smartfonami – komórkami, które są praktycznie miniaturowymi komputerami. To sprawia, że na typowym smartfonie da się wygodnie przeglądać internet, oglądać klipy filmowe oraz włączać programy.
Jeżeli ten wpis jest dla Ciebie warty zainteresowania, to kliknij tutaj. Zaprezentowane tam wiadomości również Cię zaintrygują – to niezwykle użyteczne informacje (http://wtmedia.com.pl/services/stoiska-targowe/).
To właśnie opcja pobrania różnorakich programów, które zwiększają funkcjonalność komórki, jest najważniejsza w smartfonie. Trudno w tym miejscu omówić wszystkie sprzedawane obecnie programy mobilne – jest ich miliony. Ich popularność znacznie się zwiększyła, kiedy premierę miał tablet – mobilny komputerek o dużo większym monitorze od klasycznego smartfona, wyróżniający się też większą wydajnością. Tablety i smartfony wykazują pewną cechę wspólną – działają pod identycznymi OS-ami, co powoduje, że apki na smartfona możemy wgrać na tablecie.
Robienie aplikacji na standardowe komputery nie jest już takie obiecujące jak niegdyś. Dziś dużo zyskowniejszym zajęciem stało się projektowanie aplikacji mobilnych (przykład). Dużym ułatwieniem dla autorów jest to, że zazwyczaj stworzone programy są umieszczane w repozytoriach aplikacji. W ten sposób ludzie z całego globu wyszukują i instalują oprogramowanie na swoich sprzętach mobilnych. Taka baza oprogramowania to także dobra sprawa dla posiadaczy smartfonów i tabletów – wszelkie sprzedawane programy są skanowane przez zarządców, zatem niebezpieczeństwo przygarnięcia szkodliwego wirusa jest niewielkie.