Jak dobrać pilot do telewizora? Jakie są typy? Na co zwrócić uwagę? Co jest w tej kwestii najbardziej ważne?

Ciężko wyobrazić sobie funkcjonowanie bez pilota do telewizora, to coś tak powszechnego, iż jak popsuje się ten sprzęt, to jak najszybciej poszukujemy zamiennika. Jak jednak zdecydujemy się na coś lichego, z nieodpowiedniej jakości elementów to można być pewnym, iż za jakiś czas znowu będziemy poszukiwać nowego. Lepiej szybko zdecydować się na solidny sprzęt.

piloty-do-telewizota

Autor: Kelly Sikkema
Źródło: http://www.flickr.com

Tak więc powstaje pytanie, jaki pilot kupić? Oferta jest naprawdę bogata, zaś ceny tak przystępne, iż może się wydawać, że każdy wybór będzie dobry – sprawdź. Ale tak na pewno nie jest, bo o ile zasada działania pilotów będzie dość podobna, to ich możliwości lub wygoda obsługi mogą się znacznie różnić. Najlepiej więc wydawać oszczędności wyłącznie na sprawdzony sprzęt. Najczęściej pilot uniwersalny nie jest pilotem wyłącznie do telewizora – najlepszy pilot uniwersalny. Musi obsługiwać większość telewizorów, jak jednakowoż wież lub odtwarzaczy DVD. Niestety, nie jest tak we wszystkich sytuacjach, czasem więc ta zapewniana uniwersalność jest związana z obsługą różnorakich telewizorów.

Niektórzy sprzedawcy w specyfikacji pilotów do telewizorów używają dość ogólne sformułowania, iż konkretny pilot obsługuje wszystkie telewizory, ale tego rodzaju deklaracja jest trochę na wyrost. Piloty uniwersalne możemy podzielić na trzy modele. Mamy więc piloty tanie, przystępne oraz luksusowe. Najbardziej tanie piloty do dziesięciu złotych nie są wykonane ze zbyt solidnych materiałów, ale najkorzystniej go kupić, jak nie chcemy wydawać dużo pieniędzy, a mieć dodatkowo solidny sprzęt. Piloty przystępne są już trochę droższe, ale zauważalne jest to po ich jakości. Są wykonane z bardziej solidnych materiałów, bardziej wytrzymałe, posiadają również więcej opcji.

Bo pilot najbardziej tani posiada tylko najważniejsze przyciski i jest – można powiedzieć – dosyć toporny, tymczasem przystępny model to taki optymalny wybór dla wielu osób. Natomiast pilot luksusowy to wybór dla najbardziej wymagających klientów, którzy pragną posiadać sprzęt najbardziej nowoczesny. Taki pilot więc nie tylko, że zrobiony jest z najlepszych materiałów, to jak wiadomo jest droższy. Nie każdy może sobie pozwolić na tego typu sprzęt, nie każdy również uważa, że warto wydawać tak wiele pieniędzy na standardowy pilot do telewizora. To więc jakiego typu model wybierzemy zależy od naszych preferencji oraz potrzeb.