Czy wiesz jak umilić sobie czas w domu?

Zwykle myślimy co robić wieczorem czy w weekend. Czy może wyjść potańczyć, pojechać na wycieczkę albo może zwyczajnie się polenić. Wcale nie musimy ruszać się z mieszkania, żeby miło spędzić czas. Można zaprosić znajomych na kolację, albo na wspólne oglądanie filmu, można spędzić czas jedynie w towarzystwie domowników. Warto uprzyjemnić sobie te chwile dobrą przekąską albo kieliszkiem wina. Doskonałym pomysłem na coś pysznego do przekąszenia, co zupełnie nie wymaga pracy jest fondue.

fondue

Źródło: www.garneczki.pl

Przydaje się odpowiedni garnek z podgrzewaczem, ale wcale nie jest to koniecznością. W zwykłym rondlu również się uda. Trzeba po prostu kupić parę rodzajów sera, roztopić je w garnuszku z kieliszkiem białego wina i dodatkami i już. Przygotujmy kawałki chleba, które będziemy nurzać w aromatycznej, smacznej masie – i pomysł na kolację albo przekąskę przed telewizorem jest. W dodatku możemy poeksperymentować i do serowego fondue przygotować dla przykładu cząstki gruszek. Smakują fantastycznie i absolutnie należy spróbować. Do tej przekąski idealnie sprawdzi się zimne białe wino. Kupmy sobie porządny korkociąg., aby otwieranie butelki nie było trudne i nie wymagało wysiłku. Nikt przecież nie lubi szarpać się w korkiem i przy tym denerwować.

A może popołudniowa kawa? Nie ma chyba w domu nic lepszego niż aromat kawy. Kiedy posiadamy dobry zaparzacz do kawy i oczywiście dobrej jakości kawę – doskonała będzie w ziarnach, które zmielimy przed samym zaparzeniem, wtedy zapach jest wręcz powalający. Powinniśmy do naparu dodać dla przykładu cynamon albo kardamon, możemy dolać syrop smakowy, można poeksperymentować. Kawa z czekoladą i szczyptą chilli smakuje wspaniale. Kawa mrożona z bitą śmietaną i orzechami – coś wspaniałego. Nawiasem mówiąc orzechy także są doskonałą przegryzką. Są zdrowe i smakują wspaniale, lecz jeżeli chcemy je jeść najlepiej kupmy sobie takie w łupinach. Dziadek do orzechów jest niedrogi, a orzechy włoskie czy laskowe mają lepszy smak, gdy są dopiero co rozłupane niż gdy wyciągamy je z folii. Niektóre kuchenne akcesoria warto mieć, nawet jeżeli nie używamy ich na co dzień. Do takich właśnie dziadek do orzechów należy.

Dzień spędzany w domu możemy umilić sobie na wiele sposobów.

Masz ochotę pogłębić swoją wiedzę z owego zakresu? Z taką ideą opracowaliśmy następny watek na podanej stronie – kluczowa treść czeka tam na Ciebie.

Jedzenie jest chyba jednak najprzyjemniejszym.