Ponieważ hodowcy drobiu muszą inwestować w swe fermy sporo pieniążków, wskazane jest zaciekawić się okazją otrzymania dotacji z Unii Europejskiej.
Zakup piskląt, jajek lęgowych, paszy – to wyłącznie część wydatków.
Największym przedsięwzięciem będzie budowa i wyposażenie fermy, szkolenia – szkolenia zarządzanie jakością dla hodowców drobiu. Ażeby zorientować się jak wygląda szansa na zdobycie dopłaty możemy wybrać się do Ośrodka Doradztwa Rolniczego bądź Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Natomiast zgodnie z planem Planu Rozwoju Obszarów Wiejskich nie przewiduje się wsparcia finansowego dla hodowców drobiu. Lecz dotyczy to jedynie chowu konwencjonalnego. W razie gospodarstw ekologicznych czy też konwencjonalnych, które chcą przejść na produkcję ekologiczną, będzie można liczyć na wsparcie.
Źródło: http://www.flickr.com
Natomiast Polska Izba Producentów Drobiu i Pasz skierowała do Ministra Rolnictwa podanie tyczące się wydzielenia środków na dofinansowanie sektora jaj spożywczych. Wynika to z faktu, że muszą one spełniać należyte standardy jakości, adekwatne z unijnymi wymogami. Oczywiście wiąże się to z wydatkami dla hodowców drobiu (koniecznie zajrzyj na stronę o szkoleniach dla hodowców kurcząt w Brojlerowie). Zaś wymagania związane z wytwórczością mięsa drobiowego nie przewyższają uniwersalnie obowiązujących standardów, nie wymagają zatem podejmowania nadzwyczajnych środków ze strony hodowców. Może warto więc rozważyć przejście na chów ekologiczny. Dopasowanie gospodarstw agrarnych do unijnych standardów ma być przedmiotem działania szóstego.
Jego celem będzie wprowadzenie pożądanych zmian w zakresie ochrony środowiska, dobrostanu zwierząt a także zdrowia, tak zwierząt jak także publicznego. Szkolenie dla hodowców kurcząt brojlerów odbywają się regularnie.