Nazbyt wysoka wilgotność to problem, który spędza sen z powiek wielu mieszkańcom. Wilgotne mury mogą być powodem powstawania pleśni.
Mokre ściany to także podniesione koszty ogrzewania, niemiły zapach czy poślizgi w pracach remontowych.
Źródło: Microsoft,myszy
Często najprostszym wyjściem jest zakup osuszaczy powietrza. Jakie urządzenie wybrać? Przed zakupem najlepiej pojąć z czym tak faktycznie mamy problem a także jak pracuje osuszacz. Wilgotność powietrza zależy bezpośrednio od jego temperatury. Jest tak dlatego, że w chłodnym powietrzu mieści się mniej wody niż w ciepłym. To dokładnie przez ową własność obserwujemy podwyższoną wilgoć w zimnych piwnicach, a także suche powietrze na strychu. Na wilgotność powietrza w mieszkaniu ma także wpływ pora roku czy aura. Zimą, kiedy włączymy ogrzewanie pompa ciepła niskotemperaturowa powietrze może być bardzo przesuszone. Jesienią i wiosną mamy raczej do czynienia z problemem zanadto dużej wilgoci. Duży wpływ na to czy w domku jest wilgoć ma to, jak jest zbudowane. Kłopot zawilgocenia tyczy się szczególnie pomieszczeń w tak zwanym starym budownictwie, wnętrz ze słabą wentylacją i znajdujących się nisko. Ponadto łatwiej o wilgoć w zabudowaniach mieszczących się przy lesie, na terenach podmokłych.
Źródło: Verbatim
Przed przystąpieniem do jakichś działań wilgotność powietrza należy zmierzyć. Nadmiaru wilgoci możemy się względnie łatwo pozbyć. Pomóc nam w tym mogą tzw. osuszacze budowlane.
Wychwycą one wodę w postaci gazowej po czym zamieniają ją w ciecz odprowadzając do pojemnika bądź kanalizacji. Będziemy dzięki niemu w stanie obniżyć wilgotność powietrza nie ingerując w strukturę domu.