Czym są drony i czy warto z nich korzystać? Jaki jest z nich pożytek, o czym w tym sensie trzeba pamiętać?

Jak możemy uwiecznić prawdziwie ekstremalne chwile, ażeby podzielić się z nimi z resztą świata? Czy jest to tak naprawdę możliwe? Jak dodatkowo przedstawić dokładnie i efektownie najbliższym, to co widzieliśmy? Jak właściwie zaprezentować, że ekstremalne sporty to prawdziwa frajda i adrenalina? Całe szczęście jest na to sposób – wykorzystanie dronów. Jak najbardziej dron jest odpowiedzią dla ludzi ciekawych świata, a już zwłaszcza tych, jacy w prawdziwie ekstremalne miejsca są w stanie się udać tylko przy wsparciu innych.

dron w locie

Autor: Adam Meek
Źródło: http://www.flickr.com

Mowa więc oczywiście o przestworzach, miejscach na wysokości czy malowniczych krajobrazach. Są także miejsca historyczne i przyrodnicze, na których zwiedzanie nie mamy czasu lub obawiamy się sprostać ryzyku, które czeka tam na nas. Dotarcie do tych miejsc realne jest więc czasem tylko dzięki dronom, jak Phantom 3, czyli urządzeniom jakie są zdalnie sterowane – zobacz drony camonboard, jakie mają czujniki i kamery. Dron ma bardzo dużo zastosowań, więc powoli staje się marzeniem coraz większej ilości ludzi. Z początku może się wydawać, iż jest to zwykła zabawka, kolorowy, błyszczący zespół mechanizmów, który przypomina mały helikopter. To bez wątpienia błąd, bo nowoczesne drony to nie tylko gadżety dla pasjonatów nowinek technologicznych, stosowane są do szaleństw na świeżym powietrzu, lecz także są to urządzenia przeznaczone do istotnych zadań. Drony mogą służyć do badania terenu w celach wojskowych, są stosowane do pomiaru trudnodostępnych miejsc, zaś uzyskiwane dzięki takiej ich pracy rezultaty są bardzo ważne w badaniach naukowych. Drony pełnią też rolę przekaźników dostarczając, np. internet w miejscach, w których inaczej nie da się go dostarczyć.

drony

Autor: Raghavendra Bhat
Źródło: http://www.flickr.com

Z pewnością jednocześnie drony fotografują zjawiskowe miejsca w świecie. Dron to także bezzałogowy statek powietrzny, idealne urządzenie z kontrolerem lotu, które steruje się z ręki. Samemu więc można wybrać cel, wysokość oraz czas nagrania. Samemu także możemy zadecydować co nagrać, w jakie miejsce lecieć i co przekazać. Dzisiaj drony są urządzeniami bezprzewodowymi, na przykład 3DR SOLO, dla jakich ani wysokość, ani najbardziej trudne miejsce nie jest trudnością.