Panele LED – w jaki sposób funkcjonują, jak się je robi i w jakich przypadkach się sprawdzają.

Rynek reklamy i promocji bez przerwy szuka nowych możliwości i pomysłów. Dzięki nim można będzie zyskać jakąś przewagę nad konkurencją i spróbować znaleźć nowe dojścia do klienta. Jedną z coraz częściej wykorzystywanych nowości pośród reklamowych firm są panele i ekrany led. Spotkać je można w rosnącej liczbie miejsc, a ponieważ ich ceny cały czas spadają, to dziwić się nie ma czemu, że tak bardzo zyskują na popularności, bo zalet mają bardzo dużo.

Coraz szerzej wykorzystuje się je w reklamie, sporcie i rozrywce, a także do drogowej i informacyjnej sygnalizacji. Główną zaletą jest bardzo dobra jakość obrazu, który jest wyświetlany, bez względu na warunki, w których to się dzieje. Takim ekranom nie przeszkadza intensywne światło słoneczne ani ciemności, w każdych warunkach świecą dokładnie tak samo wyraźnie. Ta cecha szczególnie duże znaczenie przy ekranach w terenie, gdzie warunki często mogą się zmieniać – dzięki zastosowaniu ekranów LED nie powinno być żadnego problemu z dobrym widzeniem obrazów, jakie są wyświetlane.

ekran LED

Autor: Blake Patterson
Źródło: http://www.flickr.com

Ekran LED jest zaawansowanym technologicznie urządzeniem. Jest on złożony z małych pikseli, które można w niezależny sposób sterować, a tym samym kontrolować wyświetlany obraz, np. medas-media.com.pl. Pojedynczy punkt złożony jest z trzech kolorowych diod, zielonej, niebieskiej i czerwonej. Określając poziom świecenia każdej diody otrzymuje się w efekcie końcowy kolor pojedynczego punktu, czyli to, co widzi odbiorca.

Ekrany LED złożone są z bardzo dużej ilości pikseli, podobnie jak na przykład ekrany telewizorów czy monitorów. W efekcie końcowym otrzymuje się wyraźny, widoczny czasami nawet na kilkaset metrów obraz, choć oczywiście jest to zależne od rozmiaru ekranu (kliknij). A tu są bardzo duże możliwości, bo ekrany mają modułową budowę. Każdy duży ekran składa się z pewnej ilości mniejszych, które można łączyć w dowolne konfiguracje. Dzięki temu bez żadnych problemów zbudować się da naprawdę duży wyświetlacz, jaki da się na przykład zainstalować na piłkarskim stadionie.

1 thought on “Panele LED – w jaki sposób funkcjonują, jak się je robi i w jakich przypadkach się sprawdzają.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*