Podstawowe informacje o odlewaniu, czym się charakteryzuje odlewanie ciśnieniowe.

Odlewanie jest jedną z najstarszych metod obróbki najróżniejszych metali, znane było już przed tysiącami lat. Aktualnie dzięki ogromnej ilości wykonanych badań daje naprawdę duże możliwości, a liczba stopów na rynku o coraz lepszych parametrach cały czas dynamicznie wzrasta.
Przy pomocy odlewania można wykonywać najróżniejsze elementy, nawet z tak zaawansowanymi, jak bloki silników samochodowych.

światło - fiber laser

Autor: Groman123
Źródło: http://www.flickr.com
W wielu przypadkach jest to jedyna metoda na to, aby uzyskać odpowiedni kształt, ponieważ albo będzie to niemożliwe przy pomocy dobrych obrabiarek, albo byłyby dużo większe koszty. Jedną z najpopularniejszych technik odlewniczych, wykorzystywaną w zasadzie od początku, jest odlewanie przy pomocy form. technika ta polega na tym, że przygotowywany zostaje wzór elementu zrobiony z wosku, a następnie obtacza się go specjalną masą, która po jakimś czasie robi się twarda. Po podgrzaniu wszystkiego wytapia się wosk, a następnie do tak powstałej formy wlewa roztopiony metal, który zastyga w przygotowanym wcześniej kształcie.
mieszkania

Autor: NAVFAC
Źródło: http://www.flickr.com
Kolejnym popularnym sposobem tworzenia elementów z metalu jest odlewanie ciśnieniowe. Ta metoda polega ono na tym, że forma zostaje wypełniona pod wpływem wysokiego ciśnienia spowodowanego ruchem odpowiedniego tłoka. Ta technika charakteryzuje się wysokim poziomem wydajności i dużą precyzją, przez co staje się ona coraz bardziej popularna przy produkowaniu rozmaitych części.

Ciekawią Cię przeróżnego typu inne newsy (http://grupadbk.com/)? To świetnie, ponieważ masz szansę zalogować się na kolejną witrynę i tam wgryźć się w precyzyjne posty.

precyzyjne odlewy ciśnieniowe posiadają przede wszystkim odpowiednią strukturę wewnętrzną, dzięki czemu cechują się doskonałymi parametrami wytrzymałościowymi i mechanicznymi. Odlewanie ciśnieniowe stosuje się głównie w przypadku metali nieżelaznych, przykładowo takich jak aluminium, mangan czy miedź.

Lecz metoda ta posiada pewne ograniczenia, a największym jej minusem są duże koszty.

Odlewnia aluminium chcąca wytwarzać elementy zrobione w taki sposób musi zakupić odpowiednie maszyny i urządzenia do odlewnia aluminium ALWRO S.A.. Dodatkowo pewnym utrudnienie będą tworzące się w czasie odlewów naruszenia ciągłości struktury, jakie osłabić mogą element i wpłynąć na jego własności użytkowe.