Jakie możemy mieć nowoczesne laptopy? Który należy wybierać?Który jest idealny do pracy?

Od kiedy na rynku zaistniały ultrabooki i zaczął być dostępny system Windows 8, do sklepów trafiły zupełnie nowoczesne modele komputerów, tak zwane laptopy 2w1, czyli notebooki konwertowalne oraz hybrydowe. We wcześniejszym czasie można było tak naprawdę odnaleźć i takie konstrukcje, ale były to zdecydowanie artykuły niszowe, jakie nie mogły właściwie wykorzystać potencjału ekranu dotykowego.

Czym w sumie jest ten najnowszy typ laptopa? Ultrabook, to cienki i smukły notebook, dysponuje on odwracalnym, a nawet czasem odpinany ekranem. Przeznaczony wyświetlacz (reklama ledowa) sprawia, że w krótkiej chwili może zmienić się w tablet. Jedyna różnica to znaczniejsze rozmiary a także waga, a także możliwość równie szybkiego powrotu do pełnoprawnego notebooka. Jest to urządzenie proste, a jednocześnie niezwykle interesujące. Wytwórcy stosują liczne rozwiązania, co sprawia, że na rynku laptopów konwertowalnych mamy niezwykle interesujące konstrukcje, jak laptopy 2w1 Lenovo (oferta laptopów 2w1).

Laptop skonwertowany,choć jest trochę większy od tabletu, potrafi połączyć atuty urządzeń mobilnych, czyli tabletów, jak i notebooków. Gdy wymagany jest sprzęt do pracy, standardowy sprzęt jak laptopy Acer, może pozostać normalnym komputerem przenośnym, jak jednak chcemy coś prezentować i wykorzystać ekran dotykowy, to laptop molaptop laptop lenovo do giermieniać się w tablet.

laptop

Autor: Kārlis Dambrāns
Źródło: http://www.flickr.com

W tym samym czasie producenci stale starają się szukać najlepszego rozwiązania, które nie będzie zbyt kosztowne, a będzie je można zaliczyć do trwałych i komfortowych konstrukcji. Tak też w handlu mamy szansę znaleźć komputery konwertowalne, różnie rodzaje, od tradycyjnych jak laptopy HP, po bardziej wymyślne.

Na uwagę na pewno zasługuje ekran odchylany o 360 stopni. Mamy szansę tego typu ultrabook dawać w rozmaitych pozycjach zależnie od zapotrzebowania. Mamy szansę go wykorzystywać jako standardowy notebook, ustawić go jako namiot, dzięki czemu przeprowadzimy prezencję czy obejrzymy film. Mamy szansę też korygować go w zupełnie innej możliwości niż notebookowej, to sprawi, że maszyna zacznie wyglądać jak tablet umieszczony na podpórce (laptopy firmy Acer).