Podstawowe informacje na temat firmy Epson, będącej jednym z największych producentów drukującego sprzętu na świecie.

Na rynku sprzętów do drukowania od lat króluje kilka firm, z których jedną z nich jest Epson. Firma ta ma swój początek w Japonii i tam nadal ma główną lokalizację, lecz obecnie jej oddziały porozrzucane są na całym świecie, w tym również w Polsce. Dziś Epson jest zaliczany do największych międzynarodowych firm które produkują drukarki atramentowe, różne akcesoria, oraz inne zaawansowane urządzenia które służą do drukowania i wyświetlania obrazu.

drukarki

Autor: westonhighschool library
Źródło: http://www.flickr.com

Tak naprawdę historia tej marki wzięła się od zegarków, gdyż to właśnie zegarki znane u nas pod marką Seiko były głównymi wyrobami tego producenta. Przez kilkadziesiąt lat dynamicznego rozwoju firma zyskała ogromne doświadczenie w konstruowaniu małych, niezawodnych sprzętów, więc wejście w połowie lat na rynek związany z drukowaniem igłowym, a później atramentowym było dużo łatwiejsze, niż rozpoczynanie wszystkiego od nowa. I jak pokazuje historia, było to wejście bardzo udane, bo do dnia dzisiejszego sprzęty tej firmy typu Epson Urządzenia wielofunkcyjne atramentowe uznawane są za jedne z najbardziej niezawodnych w swojej klasie, czasami znacznie wyprzedzające konkurentów jeśli chodzi o zastosowane rozwiązania. Dla zainteresowanych tematyką artykułów: urządzenia wielofunkcyjne Epson dla firm.

Bardzo dużym krokiem w rozwoju firmy Epson było wynalezienie rewolucyjnej techniki druku atramentowego, za pomocą której można było uzyskać nieosiągalną wcześniej jakość i szybkość drukowania. Ta właśnie technologia wykorzystywana jest do dnia dzisiejszego i dziś nawet najnowsze Epson Urządzenia wielofunkcyjne w dalszym ciągu ją wykorzystują. Epson jako firma bez przerwy szukająca kolejnych rozwiązań nie skupił się tylko na samych drukarkach, lecz również poszedł w stronę całej gamy innych urządzeń do druku. Zobacz więcej: drukarki i skanery Epson dla firm.

drukarki etykiet

Źródło: www.eti-go.pl

Dlatego też Epson Drukarki i skanery także cieszą się całkiem dużym powodzeniem wśród klientów, którzy doceniają je nie tylko za wysoką funkcjonalność, lecz również za niezawodność i ekonomiczność. I wszystko wskazuje na to, że w kolejnych latach będzie podobnie, bo firma bez przerwy trzyma bardzo wysoką jakość swoich produktów, a coś takiego konsumenci faktycznie będą doceniać.