Rozwój technologii to szansa czy zagrożenie? Jak podejść racjonalnie i bez uprzedzeń do tej tematyki?

Z każdym rokiem jesteśmy na innym etapie w wielu kwestiach. Odnosi się to do spraw osobistych czy bardziej zawodowych, ale również naszej roli w społeczeństwie. Nie powinno to dziwić, bo obecnie żyjemy w niepewnych czasach, w których nie możemy być pewni wielu kwestii. Całe szczęście zawsze, gdy jest trudno to nie w każdym wymiarze. Tak możemy powiedzieć o dzisiejszych, niepewnych czasach, jakie jakby na przekór oferują sporo możliwości.

Desktop

Autor: Rick KT
Źródło: http://www.flickr.com

O czym właściwie mówimy? Przede wszystkim o technologii. Po prostu spójrzmy, jak dużo możliwości nam oferuje. To iż można korzystać z sieci internetowej i załatwiać wiele spraw nie wychodząc nawet z domu, to tylko wierzchołek góry lodowej. Taka odmiana jest wręcz systemowa, ponieważ zmieniło się nasze podejście do wielu pozostałych dziedzin życia. Każdy kto pamięta długie kolejki w Urzędzie Skarbowym może aktualnie odetchnąć z ulgą, bo wiele tego typu spraw można załatwić przez internet – . Takim przykładem jest elektroniczne rozliczenie pit, ale nie tylko.

Tak się jednak składa, że najczęściej odczuwamy ulgę, kiedy możemy prościej załatwić kwestie typowo urzędowe, elektroniczne rozliczenie pit jest więc ogromnym ułatwieniem. W sumie to wszystko jest zależne od nowoczesnej technologii, bo jak nie popatrzeć na dane zjawisko to od razu mamy odniesienie do najbardziej nowatorskich zdobyczy. Jak się zmieniły nasze relacje międzyludzkie?

Niby wszystko jest po staremu, lecz to oczywiście błędne myślenie. Kiedyś mieliśmy kilku znajomych, bo ciężko było utrzymać kontakt z większą grupą osób, a dzisiaj? Dzisiaj mamy wielu znajomych, chociaż niektórych nawet dobrze nie znamy. Stąd też jest wielu wrogów tych relacji mówiąc, iż nie są one autentyczne.

Rozliczenia online

Autor: U.S. Department of Agriculture
Źródło: http://www.flickr.com

Coś w tym jest, lecz w sumie nie z każdym można się zaprzyjaźnić. Dalej możemy mieć paczkę znajomych, a jednocześnie więcej przyjaciół, to większe możliwości w zakresie wsparcia. Dawniej to reklama namawiała nas do kupna określonego produktu, aktualnie zapytanie o zdanie znajomych i to działa, ponieważ rekomendacje mają wielką moc. Zauważają to firmy, jakie lokują coraz większe pieniądze w promocję w social media. Z drugiej strony, rozwój technologii owszem, lecz istnieje także inny problem. Jak być na czasie? To kwestia na inny artykuł.