Masz w planach w góry i chcesz zrobić sobie fantastyczną pamiątkę? Postaw na kamerę sportową

Wiele ludzi bardzo lubi otaczać się dużą ilością gadżetów. Najlepiej jeśli są nowoczesne i zapewniają wiele przydatnych funkcji. Tak dzieje się z wciąż to nowymi modelami smartfonów, a ostatnimi czasy na popularności niesamowicie zyskują drony. Używane są coraz częściej w najróżniejszych branżach, ale również pojawiają się te do użytku prywatnego. Co oferuje nam ten produkt, o którym ostatnio tak wszędzie głośno? Przede wszystkim drony są doskonałym narzędziem w pracy filmowca, albo fotografa. Za ich pomocą możemy wykonać całkiem sporo jedynych w swoim rodzaju ujęć.

dron

Autor: Adam Meek
Źródło: http://www.flickr.com

Fani wyjątkowych pamiątek z własnych wyjazdów bez wątpienia słyszeli już o czymś, co określa się jako dron GoPro Karma. O tym wielkimvciekawym wynalazku można było dowiedzieć się pod koniec ubiegłego roku. Na chwilę obecną dron GoPro to marzenie większości osób, które kochają inne od wszystkich pamiątki z wakacji.

Jeżeli zaciekawił Cię ten artykuł, poznaj inne wiadomości na ten temat. Najlepiej sprawdź sam (https://opiekuninformatyczny.pl/), znajdziesz tu analogiczne informacje.

Kamery sportowe to dzisiaj wuelki hit wśród osób, które oddają się białemu szaleństwu, skaczą ze spadochronem czy decydują się na snowboard. Poleca się je także osobom stawiającym na raczej pozbawione szaleństwa wędrówki po górach. Dobrze wyposażona kamera sportowa pozwoli nie tylko zrobić bardzo dobre zdjęcia, ale również nakręcić film.

drony

Autor: Dave Lauretti
Źródło: http://www.flickr.com

Potrafią się one przedostać tam, gdzie normalnie mielibyśmy spory problem, żeby dotrzeć. Tak właśnie działa DJI Phantom 4, jaki jest stosunkowo mały i nie kosztuje strasznie dużo, łatwy w obsłudze, a do tego potrafi robić świetnej jakości zdjęcia. Przy okazji trzeba powiedzieć także, że jest on bardzo małych rozmiarów, a przy tym może mieć zamocowany ciężar odpowiadający sportowej kamerce. O popularności takich urządzeń w dużej mierze zadecydował fakt, że stały się one sprzętami dostępnymi na niemal każdą kieszeń. To też miało wpływ na wzrost sprzedaży. Są one nawet dostępne w niektórych popularnych punktach RTV AGD, a nie jedynie w specjalistycznych punktach.

Podczas jazdy na nartach czy wędrówki po górskich szlakach można umocować ją do kasku czy chociażby plecaka i po prostu włączyć. Wszystko zrobi się bez naszego udziału. Kamery sportowe nie są tanie, ale aktualnie ich ceny dość mocno spadają. Dzięki temu już naprawdę często mogą pozwolić sobie na ich zakup pospolici zjadacze chleba, którym zależy po prostu na tym, by ze swojego wypoczynku przywieźć inną niż wszyscy pamiątkę.

Warto napomknąć również, że moda na drony nie rozpoczęła się od Phantoma, lecz już od jego poprzednika, czyli DJI Inspire 1. Sporo z dostępnych w nowej wersji funkcji znajdowało się już właśnie w tej starszej wersji. Między innymi dwa pomocnicze obiektywy, działające jakby para oczu, jaka świetnie się sprawdzi gdy GPS nie może pełnić swojej roli. Między innymi w pomieszczeniach. Istotną różnicą pomiędzy takimi dwoma urządzeniami jest także czas lotu, a mianowicie wydłużył się on o dwadzieścia trzy minuty.

Do czego często używane są tego rodzaju urządzenia? Profesjonalistom mającym własny biznes w branży fotograficznej albo filmowej, pomagają poszerzyć zakres oferowanych usług. Coraz bardziej popularne są przyjęcia weselne, na których w rolę fotografa i filmowca wciela się wspomniany wcześniej dron obsługiwany z dołu przez osobę zajmującą się obsługą zdjęciową takiej imprezy. Już więcej młodych par chce posiadać tego typu pamiątkę z wesela, bo ujęcia różnią się całkowicie od tych klasycznych. Natomiast w rękach gadżetowych pasjonatów, takie urządzenie może być bardzo ciekawym gadżetem przydatnym w eksplorowaniu niedostępnych normalnie terenów. Jeśli do tego popracujemy nad jakością takich filmowanych obrazów, może z tego wyjść coś naprawdę interesującego.