Dlaczego uchwyty samochodowe do smartfonów są tak praktycznym rozwiązaniem, kilka porad jak je kupić.

Wprawdzie przepisy zabraniają dzwonienia z telefonów komórkowych podczas jazdy, jeśli odbywać się to nie będzie za pomocą zestawu głośnomówiącego, ale pozwalają na korzystanie z nich na przykład jako nawigację.

Współczesne smartfony taką funkcjonalność posiadają, i wielu kierowców chętnie ją wykorzystuje. Lecz chcąc zapewnić przy tym sobie należytą wygodę i bezpieczeństwo, to należy zakupić jakiś dobry uchwyt samochodowy na smartfon. Taki gadżet wcale dużo nie kosztuje, bo już za pięćdziesiąt można kupić całkiem przyzwoity model, lecz za to bardzo praktyczny i wygodny. Wkładając aparat do takiego uchwytu korzystać z niego można bez konieczności trzymania w ręce i skupiać się na jeździe, a nie niebezpiecznym patrzeniu w dół. Uchwyty powinny być montowane na takiej wysokości, aby kierujący miał możliwość bez tracenia wzrokowego kontaktu z ulicą spoglądać na urządzenie. Z tego też powodu należy wybrać taki model uchwytu, który można będzie w odpowiednim miejscu zamontować.

Biały telefon w dłoni

Autor: Kārlis Dambrāns
Źródło: http://www.flickr.com
Jak to jest w praktyce, uchwyty samochodowe one touch na telefon sprzedawane są w takiej liczbie wersji i odmian, że ich zakup wcale taki łatwy nie będzie. Po pierwsze należy je dobierać do danego rodzaju smartfona, jaki się posiada. Część uchwytów jest dedykowana tylko i wyłącznie do jednego modelu, więc zmieniając urządzenie będzie trzeba także zmienić uchwyt. Drugą grupę będą stanowić uchwyty uniwersalne, pasujące na urządzenia o określonych rozmiarach. Rozwiązanie tego typu jest znacznie praktyczniejsze, bo podczas zmiany telefonu uchwyt pozostaje, tak samo sprawdzać się będzie, jeśli samochodem jeżdżą różne osoby. Niezwykle ważny przy wyborze będzie również sposób mocowania. Aktualnie ogromnie popularne są uchwyty mające przyssawkę na szybę, które będą pozwalać na dokładne dostosowanie ich położenia. Ważne będzie przy tym, żeby uchwyt umieścić w takim miejscu, aby było można na niego wygodnie patrzeć , a jednocześnie żeby nic nie zasłaniało drogi. W tym celu istotna jest również długość uchwytu, tu już trzeba je dopasowywać pod kątem swojego auta.