Nowe narzędzia dla wielbicieli mocniejszych wrażeń czyli dlaczego sportowe kamerki są tak popularne.

Wielbiciele adrenaliny od dawna lubili chwalić się swoimi osiągnięciami, a od kilku lat mają do tego ogromne możliwości. A wszystko za sprawą niedużych kamerek, mocowanych na kierownicy, kombinezonie czy kasku. Wynalezione one zostały niezbyt dawno temu i dość przypadkowo, a ludzie którzy na to wpadli z pewnością nie przypuszczali, że ich firma będzie największą w tej branży. Sportowe kamerki są obecnie bardzo popularne, to właśnie dzięki nim można oglądać niezwykłe wyczyny ludzi, których zafascynowały ekstremalne sporty.

Używa ich zresztą rosnąca ilość amatorów, mają one obecnie bardzo przystępne ceny, a i z umieszczeniem filmików w sieci także nie ma żadnego problemu (zobacz: Gohero). Zresztą niektóre wyczyny stają się sławne na pół kraju, kiedy uda się komuś sfilmować coś rzeczywiście spektakularnego. Kamerki sportowe są obecnie oferowane w tak ogromnej ilości odmian i modeli, że każdy amator takiego filmowania znajdzie odpowiedni sprzęt do sportu, który uprawia i swoich możliwości.
kamerka

Autor: Intel Free Press
Źródło: http://www.flickr.com

Kamerki sportowe w pierwszej kolejności cechują się bardzo dużą wytrzymałością, przemawiają za tym nie tylko kwestie ekonomiczne, ale też bezpieczeństwo użytkowników. Zdecydowana ich większość doskonale radzi sobie również z mrozem, pyłem i wodą, więc przeznaczenie ich jest bardzo wszechstronne. Kamerki te cechują się niewielkimi rozmiarami, ma to duże znaczenie jeśli będzie się chciało z nimi pływać na łódce czy jeździć na rowerze. Jednak mimo niedużych gabarytów przeważnie mają duże możliwości jeżeli chodzi o nagrywanie obrazu, większość z nich, na przykład modele z serii GoPro Hero4 Session, umożliwia obsługę formatu HD.

Kamerki sportowe często są sprzedawane włącznie z najróżniejszymi akcesoriami, przydatnymi przy różnych sportach, przede wszystkim jest spory wybór mocowań do najróżniejszych elementów. Najnowsze modele kamerek, na przykład niezwykle popularna seria gopro hero+ lcd, ma również dużo możliwości jeśli chodzi o sterowanie, producent w nich zastosował moduł Wi-Fi i Bluetooth, dzięki czemu obsługa jest wyjątkowo intuicyjna i prosta.