Samsung Galaxy S5 czy Samsung Galaxy A5 – czyli który telefon kupić?

Rynek smartphonów stale się rozwija, dzięki czemu możemy cieszyć się rozmaitymi funkcjonalnościami, równocześnie wybór między urządzeniami jest coraz bardziej skomplikowany. W tym wpisie postaramy się przybliżyć dwa modele od firmy Samsung – urządzenia Galaxy S5 oraz Galaxy A5.

Samsung Galaxy S5 to smartphon, który został zaprezentowany w lutym 2014, niektórym użytkownikom jest znany również jako Samsung SM-G900F. Przyciąga wzrok wyjątkowym designem z perforacjami. To urządzenie pracujące w systemie Android v.4.4, napędzany przez czterordzeniowy procesor. Jest lekki i dobrze leży w dłoni (wymiary: 142 x 72.5 x 8.1 mm). Wyświetlacz: rozmiar – 5,1″ (129,4 mm), rozdzielczość – 1 920 x 1 080 (FHD), technologia – sAMOLED, głębia kolorów – 16 M. Model Galaxy S5 posiada aparat z z zaawansowanymi funkcjami. Za sprawą funkcji HDR uzyskać można żywe kolory oraz realistyczny kontrast. Aparat: rozdzielczość nagrywania wideo – UHD 4 K (3 840 x 2 160) trzydzieści klatek/sekundę, rozdzielczość aparatu – CMOS, 16 Mpix, rozdzielczość przedniego aparatu – CMOS, 2 Mpix. Wszystkie te parametry pozwalają na łatwe robienie zdjęć, pełnych intensywnych barw, nawet gdy oświetlenie nie sprzyja. Telefon posiada wymienny akumulator Li-Ion 2800 mAh, czas działania w spoczynku w technologi 3G to 390 h, czas rozmów 1260 min. Model ten zaskakuje także dodatkowymi funkcjami takimi jak: pulsometr, czytnik linii papilarnych czy S Health. Samsung Galaxy S5 jest odporny na wstrząsy, zamoczenie i kurz, potwierdzone są certyfikatem IP67. Jednakże w celu zwiększenia bezpieczeństwa urządzenia warto zakupić gumę na obudowę. Tego typu gadżety z łatwością można odnaleźć wyszukując: “Samsung Galaxy S5 guma”, zobacz:

galaxy

Autor: Chris F
Źródło: http://www.flickr.com

guma do Samsunga Galaxy S5.

Inny warty uwagi telefon pracujący w systemie Android v.4.4 to nowy model Samsung Galaxy A5. Wyróżnia się nie tylko wysokiej klasy wzornictwem, urzekając smukłym profilem i subtelnie zaokrąglonymi krawędziami. Urządzenie to zostało wyposażone w ośmiordzeniowy procesor. Różnice w wyświetlaczu w odniesieniu do modelu S5 można odnaleźć wyłącznie w jego wielkości tj. 5.2″ (132.2mm). Kamera o rozdzielczości 13 Mpix została wyposażona w funkcję stabilizacji obrazu (OIS) i Auto Focus, dzięki czemu z łatwością możemy uchwycić ważne chwile w świetnej jakości. Co więcej, rozbudowane funkcje tak zwanego selfi pozwalają na używanie głosu zamiast spustu aparatu i robienie panoramicznych, na których pomieści się więcej osób. Z kolei auto-edycja sprawi, że każdy będzie wyglądać perfekcyjnie. Dodatkowe funkcje jak czytnik linii papilarnych to większe bezpieczeństwo danych użytkownika. Telefon nie posiada wymiennej obudowy, dlatego przyda się etui do Samsung Galaxy A5 (kliknij po więcej informacji). By porównać inne parametry telefonów warto sięgnąć po rankingi urządzeń bądź odwiedzić na stronę producenta.