Obiektyw do lustrzanki cyfrowej – przewodnik dla całkowicie początkujących

Razem z redukcją cen jak też rozwojem świadomości fotograficznej eksploatatorzy coraz to więcej właścicieli cyfrowych kompaktów decyduje się wybrać „prawdziwy” aparat fotograficzny – lustrzankę cyfrową z wymienialną optyką.
Wraz z nowiutkim aparatem pojawia się problem doboru obiektywów.

sigma 35mm f1.4

Autor: Alan Levine
Źródło: http://www.flickr.com
W tym przekazie wyjaśnimy dlaczego poniektóre obiektywy pasują wyłącznie do wybranych odmian kamer. Technologia cyfrowa rozbudziła zamiłowanie fotografowaniem wśród wielu osób, które do tego czasu ograniczały się tylko do okolicznościowego wykonywania zdjęć. Kompakt cyfrowy, jaki dał dojście do magicznego świata zdjęć zaprzestaje wystarczać razem z ambicjami do wykonywania coraz lepszych zdjęć. Mnóstwo osób przesiadających się z cyfrowych kompaktów na lustrzanki cyfrowe całkowicie nie ma pojęcia, jaką dobrać optykę jak też co znaczą liczby prezentujące poszczególne wzorniki obiektywów, przykładowo sigma 35mm f1.4 – sigma-sklep.pl. Gros eksploatatorów decyduje się na kupno lustrzanki z obiektywem w komplecie. Pierwszy kłopot pojawia się przy pierwszych zdjęciach nowym nabytkiem. Nagle okazuje się, iż możliwości nowego zestawu są nadzwyczaj skromne w porównaniu z uprzednim kompaktem. Kierujemy się z tym ambarasem do sprzedawcy sklep foto – przenieś mnie do źródła. Tutaj ogromnie pomocni eksperci radzą nam.

W handlu osiągalnych jest wiele rodzai uchwytów obiektywów, które są ściśle zespolone z producentem oraz modelem lustrzanki.

Najczęściej jest tak, iż do aparatu danego fabrykanta nie możesz założyć obiektywu innego producenta kamer. Zwyczajnie konstruktorzy przedsiębiorstw w trakcie rozwoju systemu swych lustrzanek wybrali inne podejścia konstrukcyjne niż ich konkurenci rynkowi.