Każdy, nieważne na jakim poziomie skończył edukację, pragnie podnosić swe kwalifikacje. Dlatego przykładowo robione bywają różne zajęcia, choćby na wózek widłowy.
Jeżeli jesteśmy po szkole zawodowej i dla przykładu pracujemy na magazynach, to zapewne nasz przełożony będzie chciał widzieć u nas kurs operatora na wózek widłowy.
Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
Autor: Creative Tools
Źródło: http://www.flickr.com
Czasami trzeba go zrobić za swoje pieniądze, a czasami pracodawca płaci za nas w ramach podwyższania umiejętności swoich podwładnych. Aby móc podejść do egzaminu, który przygotowuje Urząd Dozoru Technicznego, należy mieć zaświadczenie o ukończonym kursie. Wiele firm oferuje tego rodzaju kursy. Wyszukamy je bez trudności w internecie.
Ciekawisz się tym tematem? Przeczytaj zatem jeszcze dalej o tym punkcie w nowym tekście, który dla Ciebie stworzyliśmy. Mamy nadzieję, że Ci się podoba.
Kurs obejmuje część teoretyczną oraz praktyczną. Na początkowych spotkaniach na pewno zostaniemy zaznajomieni z obowiązującymi przepisami, budową zespołów zabezpieczających, normami PPOŻ i z wymianą butli gazowej w wózkach. W części praktycznej będziemy uczyć się jeździć oraz obsługiwać wózek pod bacznym okiem nauczyciela. Wszyscy uczestnicy, którzy ukończyli kurs z dobrą oceną, dostają poświadczenia. Dla tych kursantów, którzy mają zamiar podejść do egzaminu, przygotowuje się przykładowe pytania, by byli w stanie poćwiczyć. Co najważniejsze zdany egzamin gwarantuje uprawnienia do końca życia, więc nie trzeba robić szkolenia ponownie za kilka lat.
warunkiem przystąpienia do kursu jest pełnoletność.
Należy zainwestować w szkolenie na wózek widłowy, gdyż nie są to duże pieniądze, a nigdy nie wiadomo, kiedy w życiu przydadzą się nam te umiejętności.