Nasi rodzice i dziadkowie przyzwyczajeni są do tego, że aparat telefoniczny służy do dialogów na odległość. Na ogół w domu był jeden telefon – stojący lub wiszący, zupełnie analogowy albo z małym wyświetlaczem i – maksimum – przenośną słuchawką.
Źródło: TRANSCEND
Świat się jednak zmienił. Współcześnie telefony to w zasadzie w pełni odrębne, funkcjonalne, komputery kieszonkowe, które oferują setki dodatkowych funkcji oraz zastosowań. Wzrost opcji wiąże się jednak ze stopniem skomplikowania.
Nakłaniamy Cię do przeczytania następnego artykułu na zbliżony temat – w nim odnajdziesz ważne wiadomości. Więc idź do serwisu kaseta sterownicza i ciesz się tym.
Obsługi nowoczesnego telefonu komórkowego musimy się nauczyć, natomiast nauka ta może być niekiedy dosyć mozolna. Czym powinny się cechować nowoczesne telefony dla seniora? Możemy przyjąć, że najistotniejszymi cechami jest łatwość obsługi, a zatem duże guziki, czytelny ekran jak też prosty interfejs. Ponadto istotne mogą się okazać dodatkowe zastosowania, takie jak: latarka, guzik SOS, żywotność akumulatora a także solidność całej budowy.
Możność skutecznego wybierania numeru (w wypadku kiedy opcja wyboru z numerów zapisanych w pamięci komórki nie wchodzi w grę) ma priorytetowe znaczenie. Ogromne guziki pozwalają również na łatwe odczytanie zamieszczonych na nich cyferek. Warto rozważyć nabycie telefonu wyposażonego w podświetlane guziki. Telefon dla seniora nie jest gadżetem i zapewne nie będzie służył do oglądania filmów i fotografii. Z tego względu wielkość ekranu nie ma tutaj znaczenia.
Istotniejszy będzie jego kontrast jak też odpowiednia kolorystyka (rekomendowane kolory to żółć i pomarańcz), dzięki jakiej wyświetlane dane będą w wyższym stopniu czytelne. Wyświetlacz powinien zapewniać (wyłącznie i aż) odczytanie wprowadzonego bądź dzwoniącego numeru.