Świat pełen zmian

Żyjemy w świecie, w którym wszystko zmienia się tak szybko, że sami nierzadko nie jesteśmy w stanie nadążyć za tym wszystkim, co nas otacza. Jeśli więc przyjrzymy się całemu temu procesowi, to zapewne dojdziemy do wniosku, że chcąc czy nie chcąc, sami jesteśmy jego składową i my także go napędzamy. Dzieje się tak z rozmaitych powodów.

zakupy online

Autor: Maria Elena
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedyś np. ludzie tacy jak księgowa wiedli proste życie wśród finansowych spraw biurowych do załatwienia, dzisiaj rzeczywistość wygląda inaczej. Jesteśmy otoczeni komputerami z każdej strony (Media IT Sp. z o. o.).

Uważasz ten tekst za fascynujący? Kliknij odnośnik do www, które da Ci wiele bardzo wciągających danych na ten wątek.

Przelewy bankowe, zakupy W internecie, poczta mailowa, sprawy zawodowe i osobiste – to wszystko w znacznej mierze przerzuciło się do świata wirtualnego i tam zapewne zostanie. Jak najbardziej warto analizować te wszystkie zjawiska, aby móc choć odrobinę zadecydować, w czym chcielibyśmy brać udział, a w czym nie. Innowacje technologiczne nie zawsze uznawane są za korzystne. Z jednej strony rozwój w dziedzinach, takich jak medycyna, powoduje, że czujemy się bezpieczniej i możemy z nadzieją patrzeć w przyszłość, z drugiej natomiast perspektywy wyłania się obraz świata zawładniętego robotami, gdzie maszyny zastępują człowieka w różnych obszarach – Media IT Sp. z o. o.. Zjawisko globalizacji także ma swoje dwie strony, dlatego warto jest przemyśleć tego typu kwestie, gdyż być może na naszych oczach tworzy się coś bez wątpienia niezwykłego w skali dziejów ludzkości. Powszechna komputeryzacja nie musi być niczym złym, jeśli będziemy potrafili z niej korzystać i czerpać z niej to co najlepsze. Nie musimy zatem bezwiednie podążać za tym, co nowe, możemy natomiast wybierać.

Nie można pominąć kwestii, co do której innowacje technologiczne wywarły na życie jednostek w społeczeństwie.

ludzie

Autor: New Zealand Tertiary Education Union
Źródło: http://www.flickr.com

Zachowania kulturowe na przestrzeni lat nigdy nie ulegały zmianie tak dynamicznie jak to się dzieje w obecnych czasach. Zmienia się nie tylko moda, ale również sposób bycia – staje się on coraz bardziej podobny do tego z Zachodu i sprawia, że nawet zagranicą czujemy się jak u siebie, gdyż ludzie w wielu miejscach żyją podobnie. Jeśli więc chcielibyśmy zachować swoją oryginalność, musimy szukać na nią sposobu (zachowania kulturowe). Nie da się podać gotowej recepty na to, jak nie zwariować w tej pędzącej wciąż rzeczywistości.