Który telefon kupić?

Zakup nowego telefonu to bardzo duże wyzwanie. Sytuacja ma się tak ze względu na niezliczoną ilość prezentowanych modeli smartfonów i całego spektrum akcesoriów. W praktyce jednak widać, iż wybieramy między trzema głównymi systemami: Android, system Apple jak i Windows Phone.

Jako, iż telefony działające pod wodzą tego ostatniego systemu są najmniej rozpowszechnione nie będziemy o nich wspominać w tym artykule. Jeżeli chodzi o telefony z systemem od Google, to wybór jest ogromny. Jednakże na rynku telefonów z tym OS można wyróżnić kilku wiodących producentów a więc.: Samsung, Sony, LG czy HTC. Wyróżniającym modelem (jeżeli chodzi o stosunek ceny do poziomu wykonania) jest na pewno LG G3S, a więc mniejsza wersja topowego G3.

smartfony, telefony komórkowe

Źródło: http://www.flickr.com

Koreańska firma czerpie z sukcesu głównego telefonu, proponując mniejszą i bardziej dostępną cenowo wariację dla szerszego grona odbiorców. Model LG G3S to smartfon budżetowy, zaopatrzony w 8GB pamięci wbudowanej, pracujący pod systemem Android KitKat. Wyróżniającą się zaletą jest na pewno wytrzymała bateria, jaka gwarantuje do 1,5 dnia normalnego użytkowania na pojedynczym ładowaniu.

Atrakcyjny design – odpowiedniej jakości plastik imitujący metal sprawia, iż telefon wygląda naprawdę dobrze. Jedną z wad może okazać się nieco słabsza rozdzielczość ekranu, jednakże nie jest to mocno odczuwalne podczas codziennego użycia. LG G3S to konkretny telefon w odpowiedniej cenie dla osób ceniących sobie praktyczność telefonu i odpowiedni wygląd smartfonu.

Kiedy rozpatrujemy zakup smartfonu spod znaku nadgryzionego jabłka, to wybór jest dużo mniejszy niż w przypadku smartfonów z platformą Android. Do rozważenia posiadamy różne warianty oraz wersje topowego smartfonu korporacji z Cupertino – iPhone’a. Zaczynając od leciwego już iPhone 5, przez iPhone 6 i większy model iPhone 6 Plus. Dodatkowe informacje o smartfonach: nowoczesny lg g3s

telefony, smartfony

Autor: César
Źródło: http://www.flickr.com
Rzecz jasna uwaga nieco bardziej wybrednych odbiorców może skupiać się na modelach z dopiskiem “s”, jednak takie modele są nieco bardziej kosztowne niż podstawowe. Gdy dla przykładu zestawimy iPhone 6 z modelem iPhone 6s możemy stwierdzić, przy pierwszym podejściu, że oba telefony różnią się niewiele jeżeli chodzi o sam wygląd.

Różnica tkwi jednak w nowych opcjach tj. 3D Touch, którego brakuje w modelu standardowym. iPhone 6 Plus to właściwie opcja dla osób zwracających uwagę na dużej wielkości ekrany o doskonałych parametrach. iPhone 5 to najmniejszy smartfon z wymienionych – wyposażony w ekran o rozmiarze 4 cali. Przez wielu ten właśnie wariant iPhone’a opisywany jest jako absolutnie najładniejszy ze wszystkich smartfonów Apple- zobacz szczegóły.