Najlepszy dysk, jaki używany jest coraz częściej. Czy już zdajesz sobie sprawę o czym mowa?

Dość często pojawiają się terminy, jakie nie mówią za dużo lub po prostu niewiele. Są to kategorie z dziedziny, jakiej nie znamy, jaką się nie zajmujemy, to wreszcie mogą być skrótowce, a oryginalna nazwa jest w języku angielskim. Tak jest z wieloma terminami, ponieważ język angielski jest najbardziej popularny, tak więc stwarza się w jego obrębie wiele ciekawych definicji. W tym artykule omówimy niezwykle interesujące zjawisko – dyski ssd. Z angielskiego solid-state drive albo solid state disk, oznacza urządzenia pamięci masowej wykreowane na podstawie pamięci flash. Niezbyt jasne?
Czytaj dalej.

kliknij i zobacz ofertę

Autor: Cognoscenti*
Źródło: http://www.flickr.com
Termin ten ma związek z fizyką ciała stałego i w sumie oznacza stosowanie w jakimś urządzeniu tranzystorów. Jest to znaczna odmiana przykładowo, w odróżnieniu od technologii, które są wykorzystywane przez lampy elektronowe. Jednocześnie, w odniesieniu do SSD termin solid state podkreśla że stosowano w takim urządzeniu tylko elementy nieruchome. To całkowicie inaczej niż w dyskach twardych, jakie mają także mechanizmy. Jak wobec tego połączyć te nowe rozwiązania ze starymi?

Zgodność została bez trudu zachowana dzięki temu, że większa ilość napędów SSD zostało wzbogaconych w specjalistyczny interfejs, który przypomina dzisiejsze twarde dyski, stąd często skrótowiec SSD należy tłumaczyć również jako solid state disk, czyli bliżej rozumienia czegoś na kształt hard disk (nośniki pamięci SSD). Zasada działania pamięci w tym dysku jest dosyć identyczna, jak ta występująca w pamięciach flash. Największa zaleta SSD to brak ruchomych części. Dyski te mogą pochwalić się także krótszym czasem dostępu do danych, dużą wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne, a także bardziej cichym działaniem. Pamięć SSD wykorzystuje się też w komputerach przemysłowych. Tam nie jest istotna znaczna pojemność, ale ważna jest pewność działania i odporność na wibracje.

SSD

Autor: Clive Darra
Źródło: http://www.flickr.com
Pamięci SSD w aplikacjach przemysłowych nie muszą posiadać pojemności w liczbie 50-100 GB.

Podobnie zajmujące artykuły są opublikowane w podobnym serwisie. Jeżeli chcesz je poznać – zobacz pod linkiem łączność radiowa w straży pożarnej, który jest tutaj.

Są niższe, jednakże to wystarcza, a dzięki temu powoduje to małe koszty. Koszty nośników flash o niezbyt dużych pojemnościach jesteśmy w stanie porównać z dyskami HDD o dużych pojemnościach, ale nośniki SSD dają sobie lepiej radę, a to przede wszystkim dzięki pewności działania, pełnej stabilności czasowi dostępu. Co więcej, markowe nośniki SSD posiadają najnowsze technologie, a to usprawnia pracę i zwiększa żywotność całej pamięci. Te wszystkie zalety to tylko powiększenie pewności, że dyski ssd to idealny wybór, warto w takie rozwiązanie zainwestować.