Ciekawe akcesoria i nowinki technologiczne dla przeciętnego posiadacza laptopa

Przeciętny użytkownik komputera nie ma szczególnych wymogów dotyczących sprzętu. Wykorzystuje go jako podstawowe urządzenie służące do korzystania z przeglądarek, komunikacji czy rozrywki. Dużą popularnością cieszą się ostatnio laptopy. Są wyjątkowo wygodne, można je łatwo zabrać ze sobą w podróż, więc spokojnie usatysfakcjonują niemal każdego użytkownika.

komputery dla graczy

Autor: david pacey
Źródło: http://www.flickr.com

Firma Intel, specjalnie z myślą o niewymagających konsumentach wyprodukowała grupę procesorów Intel Celeron. Ich charakterystyczną właściwością jest znacznie mniejsza, w zestawieniu z procesorami Pentium, ilość pamięci podręcznej. Dzięki temu cena tych układów jest całkiem mała. Są one wykorzystywane również do w laptopach. Niektórych może nawet zaskoczyć fakt, że Intel Celeron B710, jeśli chodzi o wydajność, to nie ustępuje procesorom Pentium. Różnica pomiędzy nimi jest bardzo mała, ponieważ różnią się tylko częstotliwością taktowania. Jeśli komputer służy nam jedynie do korzystania z prostych programów biurowych i przeglądarek, nie należy przepłacać. Czeska marka AVAST Software wyprodukowała z myślą o przeciętnych użytkownikach niedrogie i dobre oprogramowanie ochronne Avast Internet Security. Chroni ono dobrze naszą maszynę przed zainfekowanymi witrynami internetowymi, jest wyjątkowo dobry w zabezpieczaniu bankowości online (zobacz dodatkowe informacje). Wszystkie komputery wymagają odpowiedniej ochrony, jednak bywa, że oprogramowanie antywirusowe potrafi bardzo spowolnić jego działanie. Avast Internet Security nie obciąża systemu, dlatego zapewnia bezpieczeństwo i wygodę użytkowania komputera.
Dobry, tani procesor i program antywirusowy, to naturalnie pierwszorzędne kwestie, na które warto zwrócić uwagę przy zakupie komputera. Mnóstwo radości dostarczy jednak zakup ciekawych gadżetów.

Stylowe naklejki na laptopa spowodują, że wygląd naszego sprzętu będzie nietuzinkowy. Słuchawki dla graczy są również wygodnymi akcesoriami np. w publicznych środkach transportu, gdy pragniemy oddać się ulubionej rozrywce nie denerwując otaczających nas pasażerów wydobywającymi się z naszego notebooka, dźwiękami gry (słuchawki dla graczy). Są to bardzo funkcjonalne i uniwersalne drobiazgi, dlatego kiedy zastanawiamy się nad upominkiem dla dowolnej osoby posiadającej laptopa, warto brać pod uwagę właśnie naklejki na laptopa oraz słuchawki dla graczy.