Kiedy pralka dogorywa – jak odpowiednio wcześniej uniknąć usterek?

Pralka w apartamencie to dodatek standardowy, który przez swoją każdodniową obecność zwyczajnie jest niezauważany…aż do momentu wystąpienia usterki. Wtedy to dla wielu ludzi zaczynają się niezwykle strome schody.

Poszukiwanie serwisu albo karty z gwarancją potęguje poziomy stresu i stos brudnych ubrań. Mimo reklam oferujących taki lub inny odkamieniacz zajrzyj większość z nas nie używa tego typu środków w czasie robienia prania. Na negatywne rezultaty zazwyczaj nie trzeba długo czekać. Elementem po, którym można poznać, że z naszą pralką zaczyna się coś dziać jest pojemniki na proszek do prania. Jeśli zbiera się tam kamienień albo pojemnik nie doprowadza wystarczającej ilości proszku do wnętrza maszyny to jest to ewidentny sygnał, żeby albo dać pralkę na przegląd lub kupić w odkamieniacz.
pojemnik na proszek do prania

Autor: Trust
Źródło: Trust
Łódź Fabryczna

Autor: Sweex
Źródło: Sweex

Nie jest on sporym wydatkiem – przeważnie ma on postać kapsułek, które wkłada się w pojemnik na proszek do prania YouTube lub bezpośrednio do bębna maszyny. Dzięki regularnemu używaniu tego typu produtków zmiękczamy wodę przedłużając życie oraz należytą funkcjonalność pralki.Koszt kilkudziesięciu złotych na miesiąc jest o wiele lepszą perspektywą niż drobna oszczędność, tylko po to by za zachowane pieniądze opłacić koszty serwisowania. W skrajnych przypadkach nie tylko pojemnik na proszek do prania, ale cała maszyna potrafi tak bardzo zakrztusić się osadem kamiennym biorącym się z twardej wody, że jedynym co pozostaje jest kupienie nowej pralki. Nie warto tu dawać za dość powszechnemu powiedzeniu „Polak mądry po szkodzie”. Nowoczesne pralki mają wbudowane liczne pobocznych rozwiązań, które efektywniej zabezpieczają je przed kamieniem jak i innymi awariami.

Warto jednak pomóc maszynę, bez której istotnej pracy nie będziemy zdolni sami dobrze działać na co dzień. Fakt, że pralka działa prawidłowo nie powinien zwalniać z odpowiedzialności za należyte dbanie o sprzęt w trakcie dalszej eksploatacji.